Toll pidas kinni rekordkoguse khati taimi

28. märts 2014, 10:53

Märtsi alguses avastasid tollitöötajad Tallinna sadamas laevale suunduvate autode kontrolli käigus ühest autost üle 116 kg narkootilist ainet sisaldavaid khati taimi.

Kahtlustuse kohaselt korraldas 38aastane Kristjan khati toimetamist Inglismaalt Eestisse ja siit edasi Soome. 33aastast Meelist kahtlustatakse khati Soome toimetamise katses.

Maksu- ja tolliameti uurimisosakonna narkotalituse juhataja Urmet Tambre sõnul olid taimed pakitud pappkastidesse ning tegemist on seni suurima Eestis avastatud kogusega.

„Kuna khati taimed on kiiresti riknev kaup, pakitakse taime varred banaanipalmide lehtede või naha sisse, et nad säilitaksid maksimaalselt niiskust. Neid transporditakse tavaliselt lennukiga, sest see on üks kiirematest transpordiviisidest,“ rääkis Tambre.

Kuna lennujaamas on risk khati taimedega vahele jääda väga suur, siis kahtlustuse kohaselt prooviti seekord ära kasutada transpordifirmat.

Riigiprokurör Taavi Perni sõnul toimetatakse khati taimi Eestisse põhiliselt Suurbritanniast ja siit liiguvad taimed edasi Soome. „Khati taimed sisaldavad amfetamiinile sarnase toimega ainet katinooni, mis tekitab eufooriat, isukaotust ja ärevust,“ selgitas riigiprokurör.

Mehed said kahtlustuse suures koguses narkootilise aine ebaseaduslikus omandamises ja veo organiseerimises ning üle Eesti Vabariigi riigipiiri Soome Vabariiki  toimetamise katses.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. March 2014, 10:56
Otsi:

Ava täpsem otsing