Hiina eluasemeturg jaheneb

Birjo Must 18. september 2014, 11:47

Hiina eluasemeturg jätkas ka augustis jahenemist ning juba neljandat kuud järjest uute eluasemete hinnad kukkusid, mis annab märku sealse majanduse ohtudest.

Reutersi andmetel kukkus keskmine uue eluaseme hind 1,1% võrreldes juuliga. Aastases võrdluses kasvasid hinnad augustis 0,5% võrreldes 2,5%-lise kasvuga juulis. See on viimase 20 kuu aeglaseim kasv.

Hiina jahenevat kinnisvarasektorit peavad paljud analüütikud riigi suurimaks riskiks, kuna see moodustab 15% maailma suuruselt teisest majandusest. Lisaks mõjutab see otseselt teisi sektoreid nagu näiteks pangandus ja ehitus.

Teisipäeval teatas Hiina meedia, et sealne keskpank süstib 500 miljardit jüaani (81 miljardit dollarit) riigi suurematesse pankadesse, et toetada viimasel ajal üha aeglustuvat majanduskasvu.

Poliitikud on lubanud, et riik ei rakenda tugevamaid stimuleerimismeetmeid juhul kui majanduskasv jääb ette nähtud piiridesse. 2014. aastaks on Hiina majanduskasvu eesmärk 7,5%. Teises kvartalis oli kasvunäitaja just nii suur.

„Hetkel on rahanduspoliitika asjakohane, me peame hoidma lõua püsti ja mitte rakendama tõsisemaid meetmeid, kuni majandus püsib õigel kursil,“ märkis Hiina keskpanga ametnik Chen Yulu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    18. September 2014, 11:47
    Otsi:

    Ava täpsem otsing