Äripäev • 24. detsember 2016 kell 8:00

Parim olemuslugu oli sõelapõhjaks lastud BMWst

Ettevõtja Aigar Palm ja tema BMW, mille muutsid romuks Leedu autovargad.  Foto: Andres Haabu

Äripäeva aasta parimaks olemuslooks on Mari Metsa kirjutatud lugu “Leedu autovaraste ohvrile jäi kuuliaukudega BMW ja kahjum” ning videolugu “Kes maksab? Politsi lasi BMW sõelapõhjaks”.

Parima olemusloo nonimentideks valiti Kaisa Gabrali lugu “Kurikuulus võlgade väljapressija aitab Eesti rikkaid” ning Alyona Stadniku ja Koit Brinkmanni kirjutatud lugu “Hotelli omanikuks alatute võtetega”.

Võidulugu tõi avalikkuse ette kurbloolise probleemi. Väikeettevõtja Aigar Palm sattus Leedu autovaraste ohvriks. Vargad tabati küll samal ööl, kuid nad põgenesid Palmi autoga ning nende tagaajamisel lasti Palmi auto sõelapõhjaks, misjärel see osutus sõidukõlbmatuks. Auto oli küll kindlustatud, aga kindlustusselts pakkus hüvitiseks poole väiksema summa sellest, mille autoomanik ise oli auto eest vähem kui aasta varem välja käinud. See vaidlus kindlustushüvitise teemal pole saanud praeguseks veel lõpplahendust. Looga koos avaldas Äripäev ka videoloo, mis oli selle aasta Äripäeva vaadatuim video.

Võlgade väljapressija tööpäev

Kaisa Gabrali loos “Kurikuulus võlgade väljapressija aitab Eesti rikkaid” kirjeldas enda töövõtteid võlgade väljapressija Lembit Kitt, kes on spetsialiseerunud sularahatülide lahendamisele. Kütt kasutab raha tagasisaamiseks erinevaid meetmeid, nt saadab ähvardavaid SMSe või käib võlgniku koduukse taga kabet mängimas.

Alyona Stadniku ja Koit Brinkmanni lugu “Hotelli omanikuks alatute võtetega” kirjeldas aga seda, kuidas Tallinna vanalinnas asuvasse hotelli Kolm Õde enda ja sugulaste raha investeerinud Irina sellest hotellist pärast abielulahutust ilma jäi.

Hetkel kuum