Mait Kraun • 6 veebruar 2017

Kuidas teenis Schwarzenegger oma esimese miljoni?

Arnold Schwarzenegger  Foto: epa

Arnold Schwarzeneggeri karjäär on olnud muljetavaldavalt mitmekesine. Enne näitlejatööga alustamist domineeris ta näiteks kulturismis. Kuidas teenis ta aga oma esimese miljoni?

Schwarzenegger, kelle varade puhasväärtus on 300 miljonit dollarit, ei teeninud oma esimest miljonit meelelahutusäris. „Ma ei sõltunud raha teenimisel ainult näitlejakarjäärist,“ ütles ta raamatu „Tools of Titans“ autorile Tim Ferrissile.

„See oli ka minu eesmärk, sest nägin, et inimesed, kes käisid jõusaalis ja näitlejakursustel, ei teeninud praktiliselt üldse raha. Nad pidid raha teenimiseks kõik pakkumised vastu võtma. Ma ei tahtnud sellisesse olukorda sattuda,“ ütles Schwarzenegger.

Selle asemel hakkas ta 1970ndatel tegelema kinnisvaraäriga. Kulturismis teenitud raha kasutas ta kortermaja laenu sissemakseks. Ta hakkas „maagilise kümnendi“ jooksul peagi raha teenima. „Majad, mis ma ostsin 500 000 dollari eest, olid aasta pärast väärt juba 800 000. Investeerisin ainult 100 000 dollarit ja teenisin 300 000,“ ütles ta. „Jätkasin tööd ja ostsin veel rohkem kortermaju. Sain kinnisvaraäriga miljonäriks.“

Tänu investeeringutele saavutas Schwarzenegger finantsvabaduse, mis võimaldas tal keskenduda näitlejakarjäärile. Ülejäänu on aga ajalugu.

Hetkel kuum