Pille Ivask • 19. veebruar 2017 kell 7:00

Buffett teenis päevaga mitu miljardit

Berkshire Hatahway juht Warren Buffett.  Foto: Bloomberg

Investeerimisguru Warren Buffetti viimase aja investeeringud on teinud ta mitme miljardi dollari võrra rikkamaks.

Buffetti portfellis oleva Kraft Heinzi aktsia tõusis reedel 10,6% ehk 9,29 dollari võrra. Lähtuvalt Buffetti aktsiate arvust ning reedesest hinnatõusust, sai investeerimisguru rikkamaks 5,72 miljardi dollari võrra. 

Mõned päevad enne aktrsia rallit pidid investorid alla neelama ka mõru pilli, kui ettevõte oodatust nõrgematest kvartalitulemustest teavitas ja aktsia enam kui nelja protsendi võrra langes.

Kraft Heinz jõudis sel nädalal meediasse ka teatega, et tegi Suurbritannia ettevõttele Unilever pakkumise ülevõtmiseks. „Kraft kinnitab, et tegi Unileverile ettepaneku ühendada kaks ettevõtet. Eesmärgiks oli luua ühine tarbekaupade kontsern. Kuigi Unilever lükkas pakkumise tagasi, loodame arutada detailide üle ja jõuda kokkuleppeni,“ teatas Kraft.

Kuigi senimaani on Unilever teatanud, et ei ole diilist huvitatud, leiavad analüütikud, et ilmselt saab ühinemine varem või hiljem siiski teoks.

Susquehanna Financiali analüütik Pablo Zuanic märkis, et ilmselt ülevõtmine siiski sünnib ning tõenäoliselt saab lepingu sõlmimine olema üpriski sõbralik.

Investorite seisukohast võetuna tasuks Zuanici sõnul kiirelt tegutseda, kuna tõenäoliselt hakkab Kraft Heinzi aktsia hind tulevikus peamiselt tänu Unileveriga ühinemisele tunduvalt tõusma.

Juba praegu on Zuanici prognoosid muusika Buffetti kõrvadele. Kolmapäeval avaldatud andmetest selgub, et Buffettile kuulub kokku 616,17 miljonit Kraft Heinzi aktsiat.

Hetkel kuum